lista najbogatszych ludzi na swiecie

Od wielu lat duże zainteresowanie budzi lista najbogatszych ludzi na świecie. Każdy chciałby należeć do ich grona. Co roku największe magazyny prowadzą rankingi najbogatszych ludzi na świecie. Najbogatszym człowiekiem świata jest Bill Gates twórca Microsofta, Bill Gates należy do najbardziej znanych przedsiębiorców którzy wzbogacili się w okresie rewolucji w świecie informatycznym. Majątek Gatsa oscyluje wokół kwoty 40 miliardów dolarów.
W ostatnim czasie zaszczytne pierwsze miejsce piastuje Jeff Bezos, założyciel Amazona, przebił on swoim majątkiem Gatesa i jako pierwszy w historii przekroczył barierę 100 mld. dolar
ów majątku. Jego majątek w przeciągu roku wzrósł o 40 mld dolarów. Główne jego dochody pochodzą z pakietu akcji firmy Amazon, której jest założycielem. Posiada on tam 16 % akcji. Amzon to nie jest jednak jedyna firmna Jeffa Bezosa, prowadzi on także firmę Blue Orgin, która zajmuje się przygotowaniem lotów w kosmos. Od 2013 miliarder jest właścicielem jednego z najbardziej poczytnych tytułów w Ameryce tzn. The Washington Post.
Na podium znalazł się także znany inwestor giełdowy Warren Buffett, kt
órego majątek ocenia się na 84 mld dolarów. Warren Buffet znany jest z wyjątkowej intuicji do inwestycji giełdowych, może pochwalić się sukcesem inwestycyjnym w Apple czy Bank of America, jednocześnie wyprzedając przed spadkiem akcje General Electric. Akcje spółki inwestycyjnej którą zarządza trzeci z listy najbogatszych ludzi na świecie w styczniu tego roku osiągnęły rekord, kwota jaką trzeba zapłacić za jedną akcję oscyluje na poziomie 320 tys. dolarów za sztukę.
Osoba kt
óra plasuje się zaraz poza podium także posiada nie mały majątek jest nią najbogatszy Europejczyk Bernard Arnault, jego majątek szacuje się na około 72 mld dolarów. Jest on właścicielem takich marek jak Bulgari, Dom Perignon, Bulgari, Louis Vuitton, Sephora, Louis Vuitton czy Tag Heuer. Ma także udziały w Christian Dior i Carrefourze.
Na listę najbogatszych ludzi na świecie w tym roku trafiło 2208 miliarder
ów. Wszyscy razem posiadają ponad 9 bilionów dolarów majątku, kwota ta jest o około 18 procent większa w porównaniu do zeszłego roku. Pierwszych dwudziestu ludzi na liście ma ponad 1,2 biliona dolarów, co można porównać do Produktu Krajowego Brutto całego państwa Meksyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *