a woman sitting at a table using a laptop

Na czym polega uruchamianie działalności gospodarczej na wsiach?

Jeżeli zdecydujemy się prowadzić własna działalność gospodarczą o charakterze rolniczym musimy zadbać o to, by wszystko przebiegało zgodnie z prawem. Również i rolnik prowadzący działalność gospodarczą musi zasad prawa przestrzegać. Istnieją punkty poradnictwa, w których można dowiedzieć się, na czym polega zarejestrowanie działalności gospodarczej, jak to zrobić, gdzie zgłosić się, by móc uruchomić taką własną działalność o charakterze rolnym.
Jest kilka kroków, które koniecznie trzeba zrealizować. Niektóre z nich są dość skomplikowane lecz nie da się ich ominąć. Rolnik zostanie pokierowany w odpowiednich urzędach, zostanie poinstruowany, jak takie kroki wykonać, jak zrealizować wszelakie formalności – a tych niestety jest wiele. Jeżeli potrzebna jest pomoc, mająca na celu chociażby takie pokierowanie, poinstruowanie rolnik może zgłosić się do urzędu gminy, do sądu okręgowego czy rejonowego. Tam z całą pewnością dowiemy się, jakie kroki poczynić, by zarejestrować działalność rolniczą.
Rolnik, który chce zarejestrować działalność gospodarczą musi:
• Wybrać odpowiednią formę działalności gospodarczej,
• Uzyskać wszelakie zezwolenia na prowadzenie takowej działalności,
• Wnioskować w odpowiednim urzędzie o wpis do rejestru rolniczej działalności gospodarczej,
• Odwiedzić Urząd Statystyczny, który nada numer REGON,
• Założyć konto bankowe, wyrobić wszelakie pieczątki, niezbędne wizytówki,
• Zgłosić w odpowiednim Urzędzie Skarbowym fakt zarejestrowania takiej działalności,
• Rolnik prowadzący działalność musi spełniać określone kryteria, by pozostać w KRUSIE, w przeciwnym razie zobowiązany jest przenieść się do ZUS. Głównym kryterium jest wysokość odprowadzanego podatku dochodowego.

Z prowadzeniem rolniczej działalności gospodarczej związane są różne utrudnienia, różne formalności, przez które niestety trzeba przejść. Założenie takiej działalności rolniczej nie jest więc takie proste, jakby się mogło niektórym z nas wydawać. Wszystkie takie utrudnienia są jednak do przejścia – i niejeden rolnik podejmuje wyzwanie, nie zraża się utrudnieniami i rejestruje własną działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *